skip to Main Content

Klinika DaVINCI u themelua në vitin 2014, në Tiranë dhe lindi si partneritet shqiptaro-italian. Sot në Klinikën DaVINCI, ne ofrojmë shërbime të kirurgjisë estetike, oto-rino-laringologjisë, mbjelljen e flokëve, trajtime estetike jo kirurgjikale për fytyrën dhe trupin. Gjithashtu jemi të fokusuar në edukimin rreth shëndetit fizik dhe kërkimet shkencore për të qëndruar gjithmonë të azhornuar dhe në majë të trendeve më të fundit botërore në fushën e bukurisë.

Rinoplastika

Rimodelimi i hundës ose Rinoplastika siç e njohim tashmë të gjithë, është ndërhyrja kirurgjikale që ndryshon formën si dhe madhësinë e hundës.

Fytyra

Operacioni i tërheqjes së lëkurës së fytyrës apo të qafës është një ndërhyrje nëpërmjet së cilës muskujt dhe indet lidhës të fytyrës manipulohen për t’i dhënë asaj një pamje më të freskët e më të re.
Më poshtë gjeni trajtimet që bëhen në klinikën tonë.

Trupi

Abdominoplastika apo miniabdominoplastika, e njohur gjithashtu si “rimodelim i barkut”, është një ndërhyrje kirurgjikale që ka për qëllim heqjen e lëkurës së tepërt të barkut dhe tendosjen e saj.
Më poshtë gjeni trajtimet që bëhen në klinikën tonë.

Trajtime Estetike

Cryolipolysis (Kriolipoliza) apo CoolSculpting është një aparaturë e cila aplikon temperaturë të ftohtë në zona ku kemi dhjam të shtuar për të cilën nuk jemi aspak të kënaqur dhe dëshirojmë ta eliminojmë.

Teknika e fundit e aplikimit të transplantit të flokëve në botë që aplikohet edhe në Klinikën DaVINCI është Mikro FUE, e cila nxjerr rrënjë për rrënjë sasinë e folikujve që do të nevojitet të implantohen në zonën ku flokët mungojnë.  Ekstraktimi i folikujve realizohet duke marrë njësi unike folikulare nga zona dhuruese me anë të instrumentave tepër të hollë, prej 0.8 mm.

Brandet me të cilat punojmë

Endrit Saramati
Endrit Saramati
2023-12-28
Mein Besuch bei DaVINCI in Tirana war eine außergewöhnlich positive Erfahrung. Das herausragendste Merkmal dieses Instituts ist zweifellos die Professionalität des Teams. Jeder, von den Empfangsmitarbeitern bis hin zu den Chirurgen, hat sich durch ein hohes Maß an Fachwissen und Kompetenz ausgezeichnet. Was jedoch wirklich beeindruckt hat, war die freundliche Atmosphäre. Das Personal war nicht nur hochprofessionell, sondern auch außerordentlich herzlich und einladend. Sie haben sich viel Zeit genommen, um auf meine Bedürfnisse einzugehen und alle meine Fragen ausführlich zu beantworten. Die Kombination aus Fachkompetenz und herzlichem Umgang macht DaVINCI zu einem Top-Adresse für ästhetische Chirurgie in Tirana. Ich kann dieses Institut jedem empfehlen, der über ästhetische Eingriffe nachdenkt. Sie können sicher sein, dass Sie in den besten Händen sind.
official official
official official
2023-12-23
Im so glad that i choose Da Vinci , my results are greater than 1 thought it would be , staff is so respectful and doctor Palmieri did the best job with my nose.
Claudio Molendi
Claudio Molendi
2023-12-23
Ho fatto la blefaroplastica nella clinica DaVInci staff meraviglioso. Grazie DaVinci!!
Filippo Bucceri
Filippo Bucceri
2023-12-21
Grazie alla clinica Da Vinci mi sono sottoposto all’intervento di rinosettoplastica. Grande staff e ottimo lavoro
Gazmir Ferhati
Gazmir Ferhati
2023-12-20
Klinike shume professionale. Staffi shume i disponueshem.
Bertrand Segui
Bertrand Segui
2023-12-20
Excellent from A to Z Very professional Thank you for all
Nunzio Vurchio
Nunzio Vurchio
2023-12-18
Consiglio vivamente la clinica Da Vinci ! mi sono trovato benissimo, ho effettuato una rinosettoplastica tramite il dott Andrea Palmieri persona eccezionale oltre ad essere un ottimo chirurgo ! sono molto soddisfatto del risultato oltre le mie aspettative ,nonostante il mio naso non avesse niente da invidiare al becco di un aquila , il dott Andrea e riuscito a dargli una forma armoniosa e simmetrica! grazie di cuore a tutto lo staff e in particolare alla dottoressa Marinela che si e sempre resa disponibile e pronta a rispondere ad ogni mio dubbio o domanda. GRAZIE DI CUORE
Andre Saccani
Andre Saccani
2023-12-12
Ottima clinica! Ho effettuato qua il trapianto di capelli di ultima generazione micro FUE-DHI e sono pienamente soddisfatto. Un eccellente trattamento dalla A alla Z, l'equipe é molto preparata e professionale oltre che molto gentile e cortese. Mi sono sentito a casa! Ve la Consiglio!! ❤️

PËR TË GJITHA NDËRHYRJET ESTETIKE

15 – 30%
ULJE!

E vlefshme vetëm për muajin Korrik. Shkruani numrin tuaj të telefonit dhe ne do t’ju kontaktojmë menjëherë!